wz
FIREBOXy - Modely hasičské a záchranářské techniky


TRABANTEM NAPŘÍČ AFRIKOU 2009


I v dnešní době se dá uskutečnit velká cesta malým vozem. Jednoduchým, robusním a poměrně lehkým autem - TRABANTEM. Expedice navazuje na aisijskou cestu po trase Hedvábné stezky. Auta byla zrenovována tak, aby zůstala v co nejvěrnějším původním stavu. Od nového Trabanta, který by sjel z výrobní linky se v detailech liší. Mají jinou klikovou hřídel uzpůsobenou pro větší zátěž, pod motorem šusplech, jiné bezpečnější a pohodlnější sedačky.

Cestovat dvěmi auty má řadu výhod. Například, pokud auto zapadne, lze ho druhým vytáhnout nebo se dá lépe rozložit hmotnost převážených věcí.

Expedice vyrazila 6. září okolo 13. hodiny z Vyšehradu a jelo celkem 5 lidí ve dvou vozech.

Celkem expedice urazila dvěma žlutými Trabanty poháněnými dvěma dvoutaktními dvouválcovými motory trasu dlouhou 20 000 kilometrů. Na trase je čekal například janovský trajekt, libyjské pouště, keňské savany i Viktoriiny vodopády.

Model Trabíka EGU si můžete objednat v elektronické podobě. Více informací, jak model objednat a podmínky dodání se dozvíte zde.


Model Trabíka BABU si můžete objednat v elektronické podobě. Více informací, jak model objednat a podmínky dodání se dozvíte zde.


Expediční Trabant EGU
Tento model vyšel v 16. čísle 55. ročníku časopisu ABC. Model je v měřítku 1:32 a zabírá plochu 1,25 strany A4.

Titulní strana ABC 16/2010 (3.8.2010) v němž vyšel model trabantu


Předlohou modelu se stal expediční trabant, který doslova procestoval celý svět. Více o expedicích se dozvíte na stránkách
Trabantem napříč Afrikou.

Zde se můžete s tímto modelem zůčastnit soutěže, takže neváhejte. Ceny jsou velmi zajímavé, protože můžete získat filmy z Afriky podepsané všemi členy expedice i s věnováním.

Náhled stránky s modelem.


Fotografie modeluReportáže ze stavby:

Modelář PEETEE
Modelář TEO
Modelář MÍRA
Modelář MÁRA
Modelářka VLČAČKA


Expediční Trabant BABU
Redakce časopisu ABC projevila zájem a tak vznikl i druhý Trabant. Ten je oproti EGU polepen méně reklamami, ale zato je doslova celý pokreslen kresbami dětí z Afriky.

Titulní strana ABC 22/2010 (26.10.2010) v němž vyšel model trabantu


Náhled stránky s modelem.


Fotografie modelu